parge logo

معرفی پوشه آویز دار و کاربردهای آن

پوشه آویز دار نوعی پوشه است که برای آویزان شدن از کمد بایگانی طراحی شده است. پوشه‌های آویزدار معمولاً از مقوا یا پلاستیک ساخته می‌شوند و دارای قلاب‌های فلزی هستند که به بالای آن متصل شده‌اند که به آن‌ها اجازه می‌دهد از ریل‌های کمد بایگانی آویزان شوند.پوشه های آویز دار انواع محتلفی دارند مانند پوشه آویز دار پلاستیکی و پوشه آویزدار گردان است. پوشه‌های آویزدار روشی محبوب برای سازمان‌دهی اسناد هستند، زیرا استفاده از آنها آسان است و روشی کم‌کم برای ذخیره تعداد زیادی اسناد ارائه می‌کند. پوشه‌های آویزدار نیز یافتن اسناد خاص را آسان می‌کند زیرا می‌توان آنها را به روش‌های مختلف برچسب‌گذاری و سازمان‌دهی کرد.

پوشه آویز دار پرگه پوشه آویز دار چه کاربردی دارد؟ خرید پوشه آویز دار
خرید پوشه آویز دار رنگ بندی پوشه آویزدار بایگانی با پوشه اویز دار

انواع پوشه های آویزدار

پوشه های آویزدار در انواع مختلفی موجود هستند، از جمله:

 • پوشه های آویزدار استاندارد: این پوشه ها رایج ترین نوع پوشه های آویزدار هستند. آنها معمولاً از مقوا ساخته می شوند و دارای قلاب های فلزی به بالا هستند.   
 • پوشه‌های آویزدار سنگین: این پوشه‌ها از مقوا یا پلاستیک ضخیم‌تر ساخته شده‌اند و برای تحمل وزن بیشتر طراحی شده‌اند.
 • پوشه‌های آویزدار اکسپندینگ: این پوشه‌ها دارای قسمت پایینی قابل گسترش هستند که به آنها اجازه می‌دهد اسناد بیشتری را در خود نگه دارند.
 • پوشه‌های آویزدار با کد رنگی: این پوشه‌ها در رنگ‌های متنوعی موجود هستند که می‌توان از آنها برای سازمان‌دهی اسناد بر اساس دسته‌بندی استفاده کرد.

ویژگی های منحصر به فرد پوشه آویز دار

 • سازماندهی: پوشه‌های آویزدار می‌توانند به شما کمک کنند تا اسناد خود را مرتب نگه دارید و به راحتی پیدا کنید.   
 • کارایی فضا: پوشه‌های آویزدار روشی کم‌فضا برای ذخیره اسناد هستند زیرا می‌توان آنها را از کشوهای بایگانی آویزان کرد.   
 •  انعطاف پذیری: پوشه های آویزدار در انواع و اندازه های مختلف موجود هستند، بنابراین می توانید پوشه هایی را انتخاب کنید که برای نیازهای خود مناسب هستند.   
 • قابلیت حمل: پوشه های آویزدار قابل حمل هستند، بنابراین می توانید به راحتی آنها را از یک مکان به مکان دیگر منتقل کنید.   
 • دوام: پوشه های آویزدار بادوام هستند و می توانند سال ها دوام بیاورند.

خرید انواع پوشه و پاکت و کلاسور

صفر تا صد استفاده از پوشه های آویز دار

برای استفاده از پوشه های آویزدار، کافی است آن ها را از ریل کمد بایگانی آویزان کنید. می‌توانید پوشه‌های آویزدار خود را به هر شکلی که برای شما منطقی است، مانند طبقه‌بندی، تاریخ یا اسم پروژه سازماندهی کنید.شما میتوانید بسته به نوع استفاده خود از پوشه آویز دار (جنس پلاستیکی و مقوایی ) استفاده کنید. هنگامی که پوشه های آویزدار خود را سازماندهی کردید، می توانید شروع به اضافه کردن اسناد به آنها کنید. مطمئن شوید که هر پوشه را به وضوح برچسب بزنید تا بتوانید اسناد مورد نیاز خود را به راحتی پیدا کنید.

گیره های این پوشه به راحتی این امکان را به شما می‌دهد که کمد یا کشو بایگانی دفتر خود را به راحتی سازماندهی کنید و در فضای استفاده شده صرفه جویی کنید برای آشنایی بیشتر با وسایل بایگانی تولید شرکت پرگه مطلب پیشنهادی را مطالعه کنید.

نکاتی برای استفاده از پوشه های آویزدار

در اینجا چند نکته برای استفاده از پوشه های آویزدار وجود دارد:   

 • از کدگذاری رنگی برای سازماندهی پوشه های خود استفاده کنید. این کار می تواند در یافتن سریع تر اسناد مورد نیاز را آسان تر کند.   
 • پوشه های خود را به طور واضح و مختصر برچسب بزنید. برچسب گذاری باعث صرفه جویی در وقت شما می شود که در تلاش برای یافتن اسناد خاص هستید.   
 • پوشه های خود را به گونه ای سازماندهی کنید که برای شما منطقی باشد. این می تواند بر اساس طبقه بندی، تاریخ یا پروژه باشد.   
 • پوشه های خود را در یک کمد بایگانی یا سایر محفظه های ذخیره سازی نگهداری کنید. این به سازماندهی و محافظت آنها کمک می کند.   
 • پوشه های خود را به طور مرتب بررسی کنید و اسنادی را که دیگر نیاز ندارید حذف کنید. این به سازماندهی و کارآمد نگه داشتن پوشه های شما کمک می کند.

انتخاب پوشه های آویز دار مناسب

هنگام انتخاب پوشه های آویزان، چند فاکتور باید در نظر گرفته شود مانند جنس و سایز، و از جمله:     

 • نوع اسنادی که قرار است ذخیره کنید: اگر اسناد سنگین را ذخیره می کنید، باید پوشه های آویز گردان سنگین با متریال مقاوم تر را سفارش دهید.  
 • مقدار فضایی که در دسترس دارید: اگر فضای محدودی دارید، ممکن است بخواهید پوشه‌های آویز دار با قابلیت گسترس را انتخاب کنید. اما در نظر داشته باشید که پوشه های آویز دار در فضای ذخیره سازی صرفه جویی می‌کنند.
 • بودجه شما: پوشه‌های آویزدار در محدوده‌های قیمتی مختلفی در دسترس هستند. پوشه هایی را انتخاب کنید که متناسب با بودجه شما باشد و نیازهای شما را برآورده کند.شما میتوانید از پوشه آویزدار پلاستیکی و پوشه آویزدار گردان نیز استفاده کنید.

بهترین راه مرتب سازی پرونده ها با پوشه آویزدار

بهترین راه برای سازماندهی پوشه های آویزدار بستگی به نیازهای خاص شما دارد. با این حال، یک روش معمول برای سازماندهی پوشه های آویزان بر اساس دسته بندی است. به عنوان مثال، می توانید یک پوشه آویزدار و یا پوشه آویز گردان را برای اسناد مالی، یک پوشه آویز برای اسناد قانونی و یک پوشه آویز برای اسناد پزشکی داشته باشید و از رنگ های مختلف هم استفاده کنید. 

خرید پوشه آویز دار پرگه

خرید پوشه های آویز دار در هر شرایطی برای انجام بایگانی در هر دفتر کاری ضروری است و بسیار قیمت مناسبی دارد به نسبت زونکن ها و کلاسور و از جهاتی بسیار به صرفه هستند زیرا فضای کمتری نیاز دارد. 

برای خرید پاکت های دکمه دار A4 و با کیفیت پرگه به صورت عمده و تکی با شماره تماس های درج شده در سایت تماس بگیرید. 

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید انواع پوشه نکات کلیدی برای خرید پوشه

نکات مهم برای خرید پوشه

پوشه‌های تولید شده توسط شرکت پرگه در انواع مختلفی طراحی و تولید می‌شوند، هر کدام با ویژگی‌ها و کاربردهای مخصوص به خود را دارند. حتما پبش از خرید پوشه این مطلب را مطلعه فرمایید.

مطالعه»